Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wielkie szczęście na nas czeka

Tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych na olsztyńskich cmentarzach odbyły się Msze św. w intencji zmarłych.

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie Mszę św. koncelebrowali metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, ks. prał. Bronisław Siekierski, ks. prał. Władysław Nowak oraz ks. kan. Jerzy Mazur.

– W uroczystość Wszystkich Świętych dziękujemy Panu Bogu za tych, którzy cieszą się wielkim szczęściem. Dziękujemy za św. Jana Pawła II, św. Jana XXIII i bł. Pawła VI, wyniesionych do chwały ołtarzy w tym roku. Modlimy się także za nas samych, abyśmy przez to życie tak przeszli, abyśmy nie musieli się obawiać życia wiecznego, ale oczekiwali go z nadzieją i radością – powiedział abp Ziemba.

Homilię wygłosił ks. Jerzy Mazur, proboszcz parafii św. Józefa w Olsztynie. – Cmentarz to miejsce, które nas jednoczy, bo wobec śmierci wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy jesteśmy pielgrzymami, w trudzie podążamy wszyscy na to samo miejsce – mówił ks. Mazur. Zaznaczył, że myśląc o naszych bliskich zmarłych, nie pamiętamy tego, jaki majątek posiadali, ale o tym, jacy byli. – Pamiętamy ich dobro. Bo dobro idzie za nami i świadczy o nas. Musimy się zastanowić, co nasi bliscy będą o nas myśleć, kiedy staną nad naszym grobem – powiedział ks. Mazur

Po Mszy św. odbyła się procesja po cmentarzu.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma