Nowy numer 25/2018 Archiwum

Misje w seminarium

Spotkanie kleryków z misjonarzem ks. Tomaszem Rosą.

W Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum”, z inicjatywy kleryckiego koła misyjnego, odbyło się spotkanie alumnów z misjonarzem ks. Tomaszem Rosą.

Podczas spotkania opowiadał on o misjach w Tanzanii, tamtejszej rzeczywistości i zagrożeniach w Afryce wynikających z rozpowszechniania się islamu.

– Ile jest chrztów w naszych parafiach? W mojej w Tanzanii rocznie mamy tysiąc chrztów. I nie na zasadzie, że kto chce, że każdy kto się zgłosi. Przygotowania do chrztu  trwają dwa lata – opowiadał. Mówił, jak ukształtowana jest parafia. Składa się  ona z wielu małych wspólnot, a każda z nich ma swojego lidera. – W naszej parafii takich małych wspólnot jest dwieście – mówił.

Obecnie został wysłany przez tamtejszego biskupa do tworzenia misji na drugiej co do wielkości wyspie na Jeziorze Wiktorii. – Otwieramy nową misję na wyspie Ukara, znajdującej się na jeziorze Wiktorii. Jest to wyspa o średnicy 30 km, którą zamieszkuje plemię Uakara, liczące 20 tys. osób – mówi ks. Tomasz. Na wyspie mieszkają chrześcijanie, którzy od 20 lat nie byli objęci opieką duszpasterską.

Klerycy pytali misjonarza o wiarę, przeżywanie przez Tanzańczyków sakramentów świętych i największe problemy, z jakimi musi się mierzyć.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma