Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wygrywa Małkowski

Największe poparcie w wyborach na prezydenta Olsztyna, bo 39,27 proc. uzyskał Małkowski.

Zakończyły się wybory samorządowe. Wczoraj Polacy zdecydowali o tym, kto będzie sprawował władzę w jednostkach samorządu terytorialnego przez najbliższe cztery lata. Wyniki sondażowe wskazują, że najwięcej głosów w wyborach do sejmików wojewódzkich uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak nie ta informacja okazuje się najważniejsza, a problemy w liczeniu głosów i z systemem informatycznym Państwowej Komisji Wyborczej. W konsekwencji nie  można na bieżąco obserwować częściowych wyników wyborczych. W związku z tym faktem NIK zapowiedziała kontrolę w tej sprawie.

Po podliczeniu protokołów z 98 na 100 obwodowych komisji w Olsztynie, największe poparcie w wyborach na prezydenta Olsztyna, bo 39,27 proc. uzyskał Czesław Jerzy Małkowski, przed Piotrem Grzymowiczem, na którego głosowało 25,46 proc. – podała Miejska Komisja Wyborcza.

Na prośbę skierowaną do Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie o podanie wstępnych wyników, otrzymaliśmy odpowiedź o godz. 11.30, że biuro nie posiada żadnych wyników zbiorczych wyborów samorządowych w województwie warmińsko-mazurskim.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma