Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wygrywa Małkowski

Największe poparcie w wyborach na prezydenta Olsztyna, bo 39,27 proc. uzyskał Małkowski.

Zakończyły się wybory samorządowe. Wczoraj Polacy zdecydowali o tym, kto będzie sprawował władzę w jednostkach samorządu terytorialnego przez najbliższe cztery lata. Wyniki sondażowe wskazują, że najwięcej głosów w wyborach do sejmików wojewódzkich uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak nie ta informacja okazuje się najważniejsza, a problemy w liczeniu głosów i z systemem informatycznym Państwowej Komisji Wyborczej. W konsekwencji nie  można na bieżąco obserwować częściowych wyników wyborczych. W związku z tym faktem NIK zapowiedziała kontrolę w tej sprawie.

Po podliczeniu protokołów z 98 na 100 obwodowych komisji w Olsztynie, największe poparcie w wyborach na prezydenta Olsztyna, bo 39,27 proc. uzyskał Czesław Jerzy Małkowski, przed Piotrem Grzymowiczem, na którego głosowało 25,46 proc. – podała Miejska Komisja Wyborcza.

Na prośbę skierowaną do Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie o podanie wstępnych wyników, otrzymaliśmy odpowiedź o godz. 11.30, że biuro nie posiada żadnych wyników zbiorczych wyborów samorządowych w województwie warmińsko-mazurskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama