Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kto będzie burmistrzem?

Wstępne wyniki wyborów w większych miastach województwa.

Ze wstępnych wyników Obwodowych Komisji Wyborczych w gminach powiatu mrągowskiego wynika, że pewne zwycięstwo w wyborach na wójtów i burmistrzów odnotowali: Piotr Jakubowski (burmistrz Mikołajek), Jerzy Krasiński (wójt gminy Mrągowo) i Agnieszka Kurczewska (wójt gminy Piecki). Drugie tury w tegorocznych wyborach samorządowych odbędą się w Mrągowie, gdzie o fotel burmistrza będą walczyć Otolia Sieniemiec i Waldemar Cybul i gminie Sorkwity – tu o głosy wyborców będą walczyć Józef Maciejewski z Piotrem Wołkowiczem.

W Kętrzynie, z danych uzyskanych z trzech okręgów wynika, iż w pierwszej turze wybory na burmistrza wygra Krzysztof Hećman, zaś o fotel wójta w drugiej turze będą ubiegać się Sławomir Jarosik i Paweł Bobrowski. Drugiej tury najprawdopodobniej nie będzie również w Nidzicy, gdzie dużym poparciem cieszył się walczący o fotel burmistrza Jacek Jankowski.

Podobnie jak w wyborach po referendum w Ostródzie, w drugiej  turze spotkają się Olgierd Dąbrowski i Czesław Najmowicz. Zaskoczeniem są wyniki w Łukcie, gdzie zasiadający przez 6 kadencji na fotelu wójta Jan Leonowicz przegrał z Robertem Malinowskim.

Również mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego czeka druga tura wyborów. Tu o fotel burmistrza będą walczyć Artur Wajs i Jacek Wiśniewski. Podobnie w Bartoszycach, gdzie do drugiej tury weszli: Wojciech Prokocki i Piotr Petrykowski. Po trzech kadencjach z fotelem burmistrza pożegna się Krzysztof Nałęcz. Stanowisko burmistrza Górowa Iławeckiego utrzyma najprawdopodobniej Jacek Kostka, zaś wójtem pozostanie Bożena Olszewska-Świtaj.

Według nieoficjalnych informacji burmistrzem Fromborka zostanie Małgorzata Wrońska.

Oficjalne wyniki PKW poda za kilka godzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama