Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wyrównany poziom

II Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży.

W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się II Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży. Organizatorem  była  fundacja „Otwarte Dłonie”. W przeglądzie wzięło udział osiem zespołów i piętnastu solistów z Olsztyna, Biskupca i Świątek w wieku od 6 do 15 lat. Przegląd otworzyła prezes fundacji Wioletta Bulejak.

Każdy z wykonawców zaprezentował dwa utwory, jeden z okresu II wojny światowej, drugi dowolny o charakterze patriotycznym. – Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki i wyrównany poziom. Jury stanęło przed trudną decyzją w wyborze laureatów. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko świetne umiejętności wokalne, ale także instrumentalne oraz podkreślili tematykę przeglądu swoimi strojami – mówi  Wioletta Bulejak.

Kategoria solistów: I miejsce zdobyła Gabriela Stepnowska i Agnieszka Semeniuk; II miejsce  Anna Łokuciejewska, III miejsce Maria Król i Michał Kułak.

W kategorii zespołów: I miejsce Zespól z Gimnazjum Nr 22 im. Świętej Rodziny, II miejsce schola dziecięca z parafii śś. Kosmy i Damiana w Świątkach i schola „Maryjne Słowiki” z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie; III miejsce schola z parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama