Nowy numer 3/2021 Archiwum

Króluj nam, Chryste! przejdź do galerii

W parafii Chrystusa Króla odbyły się uroczystości odpustowe połączone ze świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

Do uroczystości Chrystusa Króla parafianie z olsztyńskiego Zatorza przygotowali się przez triduum modlitewne.

Eucharystii w uroczystość Chrystusa Króla przewodniczył abp senior Edmund Piszcz. Abp Piszcza powitali proboszcz parafii o. Otton Ratajczak oraz Joanna Żach, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

-Dziękuję bardzo za to spotkanie, bo jak wielokrotnie podkreślam, nie ma spotkań obojętnych. Każde spotkanie coś pozostawia, może ubogacić i wiemy ile miłości, małżeństw, rozpoczęło się od spotkania. Tu mamy spotkanie z Bogiem, spotkanie szczególne. Św. Piotr pięknie powiedział, że Jezus przeszedł przez tę ziemię dobrze czyniąc. I o to samo prośmy w naszym życiu - powiedział abp Piszcz.

Na Mszy św. oprócz parafian przeżywających uroczystość patronalną swojej świątyni zgromadzili się również członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej na czele z prezesem Wojciechem Rucińskim. Uroczystość Chrystusa Króla to bowiem święto patronalne tej największej w naszym kraju organizacji katolickiej, która zrzesza 20tys. członków. Ważnym elementem Eucharystii była procesja z Najświętszym Sakrtamentem oraz odmówienie litanii do Chrystusa Króla.

Po zakończeniu Mszy św. abp Edmund Piszcz wręczył legitymacje nowym członkom AK. W tym samym czasie został również rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs, który Akcja Katolicka przeprowadziła razem z TV Polską S.A. „Napisz błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”. W kategorii szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął Bartosz Ciesielski z SP w Olsztynku, w kategorii gimnazjum zwyciężyła Aleksandra Turczyk z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pieniężnie, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Jędrzej Borejko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciech Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Teraz wszystkie nagrodzone prace zostały wysłane do Warszawy, gdzie powalczą w etapie ogólnopolskim.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama