Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jednak Grzymowicz?

Nieoficjalne wyniki II tury wyborów.

Pierwszą rundę wyborów na prezydenta Olsztyna wygrał Czesław Małkowski. Okazało się, że ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej miało ogromny wpływ na preferencje mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. Można było się spodziewać, że fakt, kto zostanie prezydentem Olsztyna, będzie wynikiem niewielkiej różnicy liczby głosów, oddanych na poszczególnych kandydatów.

Nieoficjalnie wiadomo, że prezydentem Olsztyna przez kolejną kadencję będzie Piotr Grzymowicz (28.732 głosy), który otrzymał 528 głosów więcej od Czesława Małkowskiego (28.204 głosy).

 

Inne miejscowości regionu, dane nieoficjalne:

miasto Mrągowo – przewagą 150 głosów wygrała dotychczasowa burmistrz Otolia Siemieniec

gmina Sorkwity – przewagą 247 głosów wygrał dotychczasowy wójt Józef Maciejewski

gmina Purda – przewagą 536 głosów wygrał Piotr Płoski

miasto Lidzbark Warmiński – Jacek Wiśniowski

miasto Ostróda – przewagą około 700 głosów wygrał dotychczasowy burmistrz Czesław Najmowicz

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma