Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mają fundament

Studia to nie tylko czas zdobywania praktycznej wiedzy, ale również przyswajania wielu wartości życiowych.

Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęła się od Mszy św., której przewodniczył metropolita warmiński, Wielki Kanclerz WT abp Wojciech Ziemba. W swoim słowie zaznaczył, że studia teologiczne to w pewnym sensie powołanie. – Studenci sami wybrali ten kierunek, ale wiemy, że ten wybór sięga głębiej – to Pan Bóg kieruje naszymi krokami – mówił abp Ziemba.

Nawiązał też do fragmentu Listu do Rzymian, w którym św. Paweł mówi, że „sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia”. – Dzisiaj kończy się pierwszy etap, zdobycie wiedzy i przyjęcie wiary. Teraz czeka was kolejny etap, wyznawanie wiary ustami. Jest to konieczne, bo największym zadaniem Kościoła jest dziś obudzenie olbrzyma, jakim są ludzie świeccy. Niestety, ten olbrzym ciągle jest zbyt milczący – zaznaczył metropolita. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości udali się do wydziałowej auli, gdzie dziekan WT ks. prof. Jacek Pawlik razem z wicerektorem UWM prof. Januszem Piechockim wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia studiów oraz wyróżnienia za najlepsze prace dyplomowe i wyniki w nauce. – Przekazano wam ogrom wiedzy, praktyczne rady dotyczące życia, nie tylko zawodowego. Studia na naszym wydziale przekazały wam znajomość i umiłowanie wartości. Ma to kapitalne znaczenie, ponieważ w trudnej rzeczywistości i niepewności jutra człowiek zatraci samego siebie, jeśli nie oprze swojego życia na fundamencie wartości. Perspektywa transcendentalna stawia was na uprzywilejowanym miejscu. Kierując się sumieniem i zmysłem odpowiedzialności, stajemy w czołówce cenionych pracowników i partnerów – zapewniał absolwentów prof. Pawlik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma