Nowy numer 2/2021 Archiwum

Komu internet?

Powstał nowy portal, na którym mieszkańcy Warmii i Mazur mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na dostęp do szybkiego internetu.

Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego trwa budowa szerokopasmowej sieci internetowej. Podłączenie do internetu poszczególnych gospodarstw domowych, firm i instytucji będzie możliwe po wybudowaniu lokalnych sieci tzw. ostatniej mili. Jest to zadanie operatorów telekomunikacyjnych – prywatnych firm świadczących usługi dostępu do internetu.  Portal chceinternet.pl umożliwia zgłoszenie zapotrzebowania na podłączenie do szerokopasmowego internetu, a dla firm, które świadczą usługi dostępu do internetu portal jest z kolei wskazówką, gdzie jest największe zapotrzebowanie na usługę szybkiego dostępu do sieci.

- Rejestrując się na stronie chceinternet.pl mieszkańcy województwa dają sygnał operatorom telekomunikacyjnym „chcemy, aby w naszej okolicy jak najszybciej powstała sieć internetowa”. Tego typu informacja ma być dodatkową zachętą dla firm, by w poszczególnych miejscowościach budowały sieci dostępowe i podłączały mieszkańców do szerokopasmowego internetu – tłumaczy Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim, który administruje stroną chceinternet.pl.

Strona chceinternet.pl jest elementem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo warmińsko-mazurskie” (SSPW). Projekt SSPW zakłada wybudowanie ok. 2300 km światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej do końca września 2015 roku. Dzięki temu instytucje i firmy, a przede wszystkim mieszkańcy województwa, będą mieli nieograniczony dostęp do szerokopasmowego internetu. Projekt SSPW jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Żeby zgłosić zapotrzebowanie na dostęp do szybkiego internetu należy wejść na stronę chceinternet.pl i tam w zakładce „Oznacz się” wypełnić krótki formularz (adres, e-mail, liczba rodzin).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama