Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tak, pomagam

Caritas Archidiecezji Warmińskiej przeprowadziła przedświąteczną zbiórkę żywności.

12 i 13 grudnia, pod hasłem „Tak, pomagam”, Caritas Archidiecezji Warmińskiej przeprowadziła przedświąteczną zbiórkę żywności. W ramach akcji szkolne i parafialne koła Caritas zbierały w supermarketach artykuły spożywcze łatwe w przechowywaniu i z długim terminem przydatności do spożycia.

– Podczas zebrania wszystkich zainteresowanych kół w siedzibie Caritas ustaliliśmy, kto i kiedy, i w jakim sklepie przeprowadzi zbiórkę. Dziś wraz z wolontariuszami prosiliśmy osoby, które robią zakupy, by wspomogły potrzebujących – mówi Aleksandra Stankiewicz ze Szkolnego Koła Caritas przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Olsztynie.

Zebrana żywność zostanie przekazana do Caritas Archidiecezji Warmińskiej, która rozdysponuje ją wśród potrzebujących rodzin. – Jeśli parafia lub szkoła ma wytypowane rodziny, może bezpośrednio im przekazać zebrane produkty. W naszym przypadku żywność trafi do wielodzietnej rodziny, której od lat nasza szkoła pomaga – mówi Aleksandra.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma