Nowy numer 25/2018 Archiwum

Sąsiedzka kolęda przejdź do galerii

Na Zatorzu odbyło się wspólne kolędowanie. To pierwsza taka inicjatywa na olsztyńskim osiedlu.

Zaangażowały się w nią Forum Animatorów Społecznych, Grupa Sąsiedzka „Puszkina”, Naukowe Koło Wolontariatu, SP nr 13, Rada Osiedla Zatorze, Fundacja „Kółko Graniaste”, Stowarzyszenie „Młyn” oraz Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo". Wszystko po to, by razem spędzić trochę czasu. Cała impreza zaczęła się od warsztatów i przedstawienia w Szkole Podstawowej nr 13. Zarówno dzieci jak i dorośli ochoczo zaangażowali się w robienie tradycyjnych ozdób choinkowych – bałwanków, mikołajków, łańcuchów i obowiązkowej gwiazdy. Była także nauka dawnych kolęd.

Po tych świątecznych warsztatach muzyczno-plastycznych uczestnicy udekorowali choinkę stojącą na placu przy SP 13 i ruszyli ze śpiewem kolęd na ustach oraz lampionami w dłoniach uliczkami Zatorza, by po dotarciu na plac przy kościele Chrystusa Króla przystroić kolejną choinkę. Po odśpiewaniu wspólnie kolędy mieszkańcy Zatorza spędzili jeszcze czas na wspólnym biesiadowaniu. – Mamy nadzieję, że to początek takich wspólnych inicjatyw. Każdemu z nas zależy, żeby coś się tu działo, żeby nam się lepiej żyło i żeby ludzie byli bliżej siebie – mówi Marta Urban-Burdalska z Forum Animatorów Społecznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma