Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dary z serca

Po raz kolejny w parafii Miłosierdzia Bożego na olsztyńskich Nagórkach została przeprowadzona akcja "Aniołek".

Cała akcja to dzieło parafialnego zespołu Caritas.

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział, poprzez zakupienie potrzebnych rzeczy dla  dzieci z naszej parafii. Po raz kolejny dało się zauważyć wielkie zaangażowanie i ogromne serce ludzi dobrej woli. Wiem, że w tej akcji brały udział również osoby z sąsiednich parafii, co nas tym bardziej cieszy – mówi s. Monika Siemionko.

– Hojność Parafian przewyższała nasze oczekiwania, za co tym bardziej z serca dziękujemy. Tym bardziej, że akcja cały czas pozostaje anonimowa, wiemy, że Pan Bóg widzi i na pewno nie zapomni o każdym najdrobniejszym geście – dodaje s. Monika.

Dzięki akcji „Aniołek” potrzebna pomoc od kilku lat trafia do najbardziej potrzebujących. Przy tym pomoc pochodzi od ludzi, którzy widząc potrzeby innych potrafią okazać bezinteresowną pomoc.

– Jedna z mam, która sama wychowuje dziecko, gdy odbierała prezenty , płacząc powiedziała: ”nigdy nie przypuszczałam, że ludzie mogą mieć tak wielkie serca i mogą tak anonimowo i bezinteresownie pomagać. Chyba znów zacznę chodzić do kościoła, bo widzę, że Pan Bóg jest”. Wspomnę, że tę młodą mamę poznałam przez kancelarię, gdzie przyszła z problemami i  powiedziała, że nie chodzi do kościoła, ponieważ doznała już tyle zła  i rozczarowań w życiu, że nie wierzy już nikomu i nawet nie wie, czy Pan Bóg jest – opowiada s. Monika.

W ramach podziękowań obdarowane dzieci narysowały dla swoich darczyńców obrazki z aniołkami. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma