Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trzy tysiące benedykcji

Reklamy, ogłoszenia, wiadomości od operatorów, a między nimi codzienne zapewnienie o Bożej miłości.

Pierwszego SMS-a z błogosławieństwem ks. Karol Krukowski wysłał dwa lata temu. – Kilka osób z naszej wspólnoty Uczniowie z Emaus co jakiś czas prosiło mnie o kapłańskie błogosławieństwo przed różnymi wydarzeniami – ważną rozmową czy egzaminem, na takie zwykłe, codzienne sprawy. Kiedy nie mogliśmy się spotkać, wtedy dzwonili, a czasem prosili, żeby chociaż sms-a wysłać. Od tego się zaczęło, stawiałem symboliczny „+” i wysyłałem – opowiada ks. Karol.

Jeden klik

Dziś „SMS niosący błogosławieństwo” to około 3 tys. sms-ów każdego dnia.

W każdym z nich oprócz symbolicznego „+” jest też myśl patrona esemesowej akcji na dany rok. Na początku był nim św. Ojciec Pio, potem św. siostra Faustyna, w tym roku to św. Jan Maria Vianney. Do pewnej liczby odbiorców ks. Karol wszystko wpisywał ręcznie, teraz ma już odpowiednią pomoc i specjalny program komputerowy. – Po tych pierwszych sms-ach zaczęło się to wszystko rozrastać. Najpierw były tylko we wspólnocie, potem dla rodzin, dla dalszych krewnych, znajomych rodzin i tak dalej. Na początku czułem lekki opór, ale doszło do mnie, że Pan Bóg też powołuje kapłanów, by nie szczędzili nikomu błogosławieństwa – tłumaczy ks. Krukowski. Codziennie wieczorem modli się, wybiera fragment, który potem wpisuje do programu, błogosławi, modli się za odbiorców i ich rodziny, a potem jeden klik i sms z błogosławieństwem rusza w świat.

Dwie opcje

Są dwie możliwości otrzymywania sms-ów. Pierwszy z nich jest na 30 dni, na próbę. Wystarczy wówczas wysłać sms o treści „Błogosławieństwo” na numer 690 336 553, podając swoje imię, nazwisko i miejsce zamieszkania. Ta usługa automatycznie wygasa po miesiącu, chyba, że zdecydujemy się na usługę bezterminową. Do tego jednak musimy do ks. Karola wysłać wypełniony specjalny formularz, który można znaleźć na stronie blogoslawionysms.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama