Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kolędy przy żłóbku

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach odbyły się jasełka.

Pierwsze przedstawienia scen z Bożego Narodzenia przypisywane są św. Franciszkowi z Asyżu, który pierwszą taką scenę zorganizował w 1223 roku w Greccio. Nazwa „jasełka” wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób.

Jasełka były przygotowane przez dzieci z parafii, które podczas Mszy św. prezentowały przygotowane przez siebie scenki. Proboszcz ks. Tomasz Stempkowski dziękował potem dzieciom oraz młodzieży za wytrwałość, wielkie zaangażowanie i autentyzm przedstawianych scenek. Zwrócił się także do rodziców oraz nauczycieli, którzy byli zaangażowania w przedstawienie jasełek. Po dzieciach widać było przejęcie i zaangażowanie, a piękny śpiew kolęd oraz pastorałek, sprawiły radość z Okresu Narodzenia Pańskiego. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma