Nowy numer 3/2021 Archiwum

Długie brawa dla seniorów przejdź do galerii

Przedstawienie oraz koncert kolęd odbyły się w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie.

Na zaproszenie ks. Stanisława Kozakiewicza, dyrektora IKCh do Olsztyna przybyli członkowie Klubu Seniora z Giżycka, którzy przy towarzyszeniu chóru „Srebrne Nutki” pod dyrekcją Wiktorii Pietiuk, przedstawili jasełka.

- Cieszmy się tymi artystami, bijmy brawo jakby nas było ze 100 osób. Ten przemiły chór przyjechał do nas aż z Giżycka i chcą się z nami podzielić swoją radością z Bożego Narodzenia. Nasza polska tradycja związana z tymi świętami jest bardzo piękna, jest w niej dużo radości i prawdy. Ale chyba najpiękniejsze jest to, że się spotykamy na różnych wieczorach, spotkaniach, na wspólnym kolędowaniu - powiedział ks. Kozakiewicz.

Po występie seniorów długo trwały brawa, a ks. Kozakiewicz podziękował za te chwile radości i wzruszenia. Pochwalił również aktorów za ich przygotowanie, m.in. własnoręcznie zrobione stroje.

- Jasełka zwykle kojarzą nam się z dziećmi, a tutaj dorośli ludzie mają w sobie tyle szczerości i serdeczności, wspaniale oddali to, co działo się w Betlejem, a co przecież dotyczyło właśnie dorosłych. Emanuje z was niezwykła serdeczność, naturalność. Potrafiliście wcielić się w to, co często związane jest z młodzieńczością, dzieciństwem. W tej prostocie ukryta jest głęboka prawda, a wasz pomysł jest godny naśladowania - mówił ks. Kozakiewicz.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama