Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bóg ma inne plany

W Centrum św. Jakuba w Olsztynie odbyło się spotkanie na temat Camino de Santiago.

Było to pierwsze spotkanie z całego cyklu, zaplanowanego przez Fundację „Idź Dalej”, organizatora spotkań, i dotyczyło przede wszystkim postaci św. Jakuba. Spotkanie poprowadzili Agnieszka Jaworska oraz Michał Ptak, którzy do stolicy Warmii i Mazur przyjechali prosto z Hiszpanii, gdzie po raz kolejny przeszli Camino de Santiago.

- Wybrałem się sam, chciałem przeżyć takie prawdziwe, samotne rekolekcje w drodze, przemyśleć wszystkie sprawy, znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Tymczasem Bóg miał inne plany - co chwila ktoś na mnie wpadał na trasie, ostatnie kilometry, co prawda, przeszedłem sam, ale przez całą drogę miałem towarzyszy - opowiadał Michał.

A. Jaworska, prezes fundacji, przedstawiła zebranym postać św. Jakuba, jego drogę do Hiszpanii i poszukiwania grobu apostoła, który został odnaleziony w IX w. Właśnie do Santiago de Compostela od wieków pielgrzymują pątnicy z całej Europy. Szlaków pielgrzymkowych jest wiele (jeden z nich, Camino Polaco, wiedzie nawet przez Olsztyn), więc Camino de Santiago - Drogę św. Jakuba - można przejść na wiele sposobów. Pierwsze spotkanie było połączeniem rozmów przy kawie i cieście (pojawiła się tradycyjna tarta de Santiago) z prezentacją multimedialną na temat św. Jakuba, badań archeologicznych i legend dotyczących apostoła.

Jak mówią organizatorzy, kolejne spotkania będą dotyczyć ich własnych przeżyć z trasy, praktycznych porad dotyczących przygotowania do Camino, poszczególnych tras i wielu innych informacji. Następne odbędzie się 20 lutego o godz. 18, również w Centrum św. Jakuba w Olsztynie.

- Tu można poznać pielgrzymów i pasjonatów Camino, zdobyć informacje praktyczne na temat szlaków i przygotowania do drogi, zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem. Zapraszamy - zachęcają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama