Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wyzwanie na każdy dzień

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie odbyła się Msza św.

Eucharystię koncelebrowali ks. prof. Władysław Nowak oraz ks. kan. Janusz Wieszczyński. We Mszy św. wzięli też udział przedstawiciele kościołów innych wyznań, a homilię wygłosił ks. Piotr Mendroch z kościoła ewangelicko-augsburskiego. W swoim słowie skierowanym do wiernych nawiązał do słów Chrystusa o winnym krzewie i latoroślach.

- Mamy prawo postrzegać siebie nawzajem jako jednakowo postrzeganych poprzez Boga, tak jak te latorośle. Tak samo jesteśmy za siebie nawzajem odpowiedzialni. Ekumenizm jest przejawem naszej dojrzałości, gdyż wszyscy tak samo jesteśmy wezwani do aktywnego posłuszeństwa Bożemu wezwaniu, by dawać świadectwo światu - mówił ks. Mendroch.

Na zakończenie kilka słów powiedzieli jeszcze pastor Marek Kamiński z Kościoła Chrześcijan Baptystów oraz pastor Adam Giska z Kościoła Zielonoświątkowego. - Św. Jan powiedział, żebyśmy miłowali nie tylko słowem, ale i czynem. To dla mnie wyzwanie na każdy dzień - powiedział o ekumenizmie pastor Giska.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama