Nowy numer 48/2020 Archiwum

Musimy zatrzymać młodych przejdź do galerii

W Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM odbyło się doroczne Noworoczne Spotkanie Prezydenta Olsztyna.

Gala jest zawsze okazją do podsumowania tego, co udało się zrobić w roku ubiegłym, a także do przedstawienia planów na najbliższy rok. Na początku swojego wystąpienia prezydent Piotr Grzymowicz podziękował wszystkim za poparcie, dzięki któremu wygrał wybory prezydenckie. Wśród sukcesów roku 2014 wymienił przede wszystkim takie inwestycje, jak linia tramwajowa, park Centralny, park Podzamcze, zrewitalizowana plaża miejska, Galeria Warmińska czy Muzeum Nowoczesności. Zapowiedział gruntowną modernizację stadionu miejskiego i hali widowiskowo-sportowej oraz organizację turnieju World Tour Grand Slam w siatkówce plażowej.

- Na pewno ten rok był trudny, ale bardzo owocny. Projekt tramwajowy to dziś najbardziej eksponowana, ale co tu dużo mówić - również najbardziej uciążliwa inwestycja w mieście. Ale to się zmieni, proszę mi wierzyć. To inwestycja, dzięki której życie w naszym pięknym mieście będzie łatwiejsze. Taki właśnie jest sens zmian - wszystko, co robimy, robimy dla nas, dla podniesienia poziomu i jakości życia naszych mieszkańców - zapewnił prezydent Grzymowicz.

Zaznaczył również, że niezwykle ważnym zadaniem, jakie stoi przed miastem, jest zatrzymanie w nim młodych ludzi, którzy po zdobyciu wiedzy i wykształcenia będą chcieli zostać w Olsztynie i znajdą tu pracę.

Noworoczna gala to także okazja do wręczenie Statuetek Świętego Jakuba - bardzo prestiżowej nagrody wręczanej od 11 lat najbardziej zasłużonym dla miasta osobom. W tym roku otrzymali je:

  • w kategorii kultura: Barbara Raduszkiewicz-Boguszewska;

  • w kategorii nauka: prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz;

  • w kategorii sport: Martyna Lisiecka;

  • w kategorii gospodarka: firma OBRAM;

  • w kategorii działalność pozarządowa: Andrzej Kurowski;

  • za szczególne zasługi dla Olsztyna: Janina Mirosława Aleksandrowicz.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama