Nowy numer 43/2020 Archiwum

Mamy być światłem

W konkatedrze św. Jakuba odbyła się Msza św. w intencji wszystkich osób konsekrowanych.

W święto Ofiarowania Pańskiego - popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej - obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II.

Tym razem dzień to jeszcze bardziej wyjątkowy, gdyż obchodzimy Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez papieża Franciszka.

Olsztyńskie uroczystości odbył się w konkatedrze św. Jakuba, gdzie Mszy św. w intencji wszystkich osób konsekrowanych przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba.

Wcześniej, podczas specjalnego nabożeństwa, franciszkanin o. Otton Ratajczak z parafii Chrystusa Króla w Olsztynie przypomniał słowa z księgi Jeremiasza, które charakteryzują każde powołanie „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść”.

- Pan Bóg wybrał swój naród, z czym były związane szczególne przywileje - opieka, miłosierdzie Boże. Ale też wybrał Izrael, by był światłem na oświecenie pogan - zaznaczył abp Ziemba.

- Dziś dziękujemy Bogu za tych, których powołał do tego zaszczytnego zadania, by być światłem na oświecenie pogan, których dziś bardzo dużo, ale też oświecenie słabych i wątpiących - mówił metropolita warmiński.

Przypomniał też, że zadanie to dotyczy każdego chrześcijanina, bo każdy z nas jest konsekrowany poprzez sakrament chrztu Świętego.

- Prośmy Boga o błogosławieństwo, by każdy z nas - realizując swój charyzmat, do którego jest powołany - był w dzisiejszym świecie światłem dla słabych, wątpiących i zagubionych - powiedział na zakończenie abp Wojciech Ziemba.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama