Nowy numer 24/2018 Archiwum

Świadectwo zza krat

Organizatorzy akcji "Podziel się Słowem" nie spodziewali się takiego wezwania.

Do olsztyńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przyszedł list, w którym pan Jerzy - więzień ZK w Kamińsku - prosi o spełnienie jego marzenia. Chodziło o własne Pismo Święte. Jego list zaczyna się od fragmentu Listu do Hebrajczyków „Pamiętajcie o więźniach, jakbyście sami byli więźniami”.

W dalszej części listu pisze o sobie - że ma 53 lata, odsiaduje karę pozbawienia wolności, a w więzieniu nie ma dostępu do Biblii. Napisał więc do olsztyńskiego oddziału „Civitas Christiana”, który bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Podziel się słowem” - chodzi o przekazywanie dodatkowych egzemplarzy Pisma Świętego tym, którzy nie mają dostępu do Biblii lub nie stać ich na zakup.

- Wszyscy byliśmy poruszeni tym listem. Od razu oczywiście odpisaliśmy i wysłaliśmy Pismo Święte, dołączyliśmy też życzenia i opłatek. Jego list to wspaniałe świadectwo wiary, gdyż pisze w nim, że bardzo kocha Chrystusa i chce Go bliżej poznać - opowiada Mateusz Rutynowski z olsztyńskiego oddziału CC.

Więcej o liście więźnia oraz o całej akcji „Podziel się Słowem” w 7. numerze Gościa Niedzielnego - Posłańca Warmińskiego. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma