Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowy "Impuls"na Warmii

W 10 sekund osiąga szybkość 100 km/h. Kosztował prawie 13 mln zł.

Warmińsko-Mazurski Oddział Przewozów Regionalnych otrzymał już 13. pojazd kolejowy.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin przekazał w imieniu władz województwa nowoczesny pociąg elektryczny, w którym może podróżować łącznie 250 osób.

Pociąg rozpędza się do 160 km/h. W pojeździe jest między innymi klimatyzacja i WIFI. Jest także przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych.

Uroczystość odbyła się w przededniu 70. rocznicy przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy do Olsztyna.

Jest to jednocześnie 11. rocznica przekazania przez samorząd województwa pierwszego autobusu szynowego Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Przewozów Regionalnych. Przez te lata udostępniono 12 pojazdów o łącznej wartości blisko 200 mln zł.

W 2014 roku pociągi zakupione przez samorząd województwa przewiozły 1,6 mln podróżnych. Każdy z pojazdów przejechał rocznie po prawie 100 tys. km.

W pierwszym kursie pociąg „Impuls” przewiózł pasażerów na trasie Olsztyn - Ostróda.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma