Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bezdomne dzieci

Znane są już wyniki liczenia osób bezdomnych na Warmii I Mazurach, które przeprowadzono w nocy z 21 na 22 stycznia br.

W województwie warmińsko-mazurskim znajdowało się w tym czasie 1424 bezdomnych. Wśród nich było 126 kobiet, 74 dzieci i 1224 mężczyzn. Służby mundurowe i przedstawiciele władz lokalnych przeszukiwali najczęściej odwiedzane przez te osoby miejsca. Najwięcej osób dotkniętych bezdomnością  odnotowano w Olsztynie – aż 222. W Elblągu nieco mniej - 161. Na uwagę zasługuje także duża liczba bezdomnych w gminie Dąbrówno - aż 188.

Najczęstszym miejscem pobytu osób bezdomnych było schronisko. Spotkano je jednak także w hospicjach, szpitalach, pustostanach, zakładach karnych. Zebrane dane zostaną przekazane do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na ich podstawie zostaną opracowane plany walki z bezdomnością

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma