Nowy numer 2/2021 Archiwum

Od teraz ministranci on line

Stronę internetową służby ołtarza uruchomiono w archidiecezji warmińskiej.

Kilka dni temu ruszyła strona internetowa Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Ołtarza archidiecezji warmińskiej.

Kapłani zachęcają do systematycznego odwiedzania jej - www.slo.warmia.pl - i do współpracy zarówno opiekunów parafialnych wspólnot, jak i osoby świeckie zaangażowane w organizację wspólnych spotkań lektorów i ministrantów.

Ks. Bartłomiej Matczak, archidiecezjalny duszpasterz służby ołtarza, tłumaczy, że głównym celem tej inicjatywy jest integracja wszystkich ministrantów archidiecezji.

- Chodzi o to, aby mogli się łatwo komunikować, przekazywać informacje i prezentować to, co się dzieje w parafiach i tamtejszych wspólnotach służby ołtarza - mówi.

Na stronie oprócz informacji ogólnopolskiego duszpasterstwa służby liturgicznej np. o pielgrzymkach, zawodach sportowych czy konkursach, znajdują się materiały formacyjne przeznaczone dla duszpasterzy i ministrantów oraz niezbędne dokumenty liturgiczne, z którymi ministranci powinni się zapoznawać.

W zakładce „SLO w parafiach” jest mapa z zaznaczonymi wspólnotami ministranckimi archidiecezji. - Chcemy umieszczać tu informacje dotyczące tych wspólnot, zdjęcia ze spotkań, zdjęcia duszpasterzy, informacje o terminach zbiórek i wydarzeniach - wyjaśnia ks. Matczak.

Ważnym elementem strony mają być świadectwa ministrantów i lektorów, którzy zechcą podzielić się swoim doświadczeniem, powiedzieć, dlaczego służą przy ołtarzu, co to zmienia w ich życiu.

- Chcemy, aby mieli poczucie, że nie są sami. Poza tym takie świadectwa mogą umocnić ich w trwaniu w postanowieniu służenia Bogu w Eucharystii - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama