Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wykryli narkotyki warte 800 tys. zł

Policjanci z Ostródy zatrzymali czterech mężczyzn, u których znaleźli broń i narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 800 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli w sumie kilkanaście kilogramów marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletek ekstazy, dwa rewolwery, ostrą amunicję i ponad 70 tys. zł w gotówce.

Ostródzcy policjanci rozpracowujący środowisko zajmujące się handlem narkotykami już w sierpniu 2014 r. zaobserwowali w mieście nowych dilerów narkotykowych. Zaczęli obserwację, by odszukać dostawców.

W miniony wtorek o tej samej porze policjanci weszli do trzech mieszkań w Ostródzie. Znaleźli w nich prawie dwa kilogramy narkotyków.

Jeszcze tego samego dnia śledczy ustalili głównego dostawcę na ostródzki rynek. - Trop prowadził do Zambrowa, gdzie policjanci zatrzymali 39-letniego Marcina N. - mówi podinsp. Anna Fic, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli 10,5 kilograma marihuany, ponad 1,5 kilograma amfetaminy, kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy, 1200 tabletek prawdopodobnie na potencję, prawie 70 tys. zł, dwa rewolwery, ponad 100 sztuk ostrej amunicji, kamizelkę kuloodporną i kominiarkę.

Zaskoczony 39-latek podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Trafił do policyjnego aresztu w Ostródzie. Marcin N. był już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe oraz za rozboje.

On i trzech mieszkańców Ostródy są w policyjnym areszcie. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Policja wnioskuje o tymczasowy areszt wobec podejrzanych. Za posiadanie i handel narkotykami zatrzymanym grozi nawet do 12 lat więzienia.

Jak ustalili kryminalni, od sierpnia 2014 roku zatrzymani mężczyźni sprzedali co najmniej cztery kilogramy tych środków.

Policjanci szacują, że przechwycone we wtorek narkotyki są warte na czarnym rynku ponad 800 tys. zł.

To nie pierwsza taka akcja w tym roku w woj. warmińsko-mazurskim. W styczniu policjanci z Braniewa zlikwidowali linię produkcyjną środków odurzających oraz zabezpieczyli 2,5 kg marihuany, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz kilkadziesiąt sadzonek marihuany. Podobną akcję kryminalni przeprowadzili też w połowie lutego w Elblągu.

W 2014 roku policjanci z Warmii i Mazur odebrali przestępcom prawie 40 kg środków odurzających, najwięcej marihuany, amfetaminy, ale także kokainę, haszysz i mefedron. Policja zlikwidowała także 100 nielegalnych plantacji konopi i przechwyciła ponad 2500 roślin. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama