Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmiana ruchu w centrum Olsztyna

Od 8 marca zostaną zamknięte główne arterie w śródmieściu stolicy Warmii i Mazur. Mieszkańcy i turyści muszą się zapoznać i utrwalić w pamięci plan ruchu na najbliższe miesiące, bo prace potrwają do połowy października.

Od niedzieli zostanie zamknięta ul. 11 listopada i część ul. Piłsudskiego aż do pl. Jana Pawła II. Przejazd zostanie pozostawiony tylko dla taksówek i pojazdów komunikacji miejskiej. Będzie za to można przejechać ul. Piłsudskiego – od ul. Kościuszki do ul. Kopernika – ale czynny będzie tylko jeden pas ruchu.

Bardzo ważne zmiany poczyniono na ul. 1 Maja i ul. Pieniężnego. Przejazd nimi na całej ich długości jest możliwy dla samochodów jadących w stronę Zatorza. Na innych fragmentach jezdni wyznaczone zostały buspasy w obu kierunkach oraz przystanki autobusowe.

Najbezpieczniejszym środkiem transportu jest w tej chwili autobus komunikacji miejskiej. Kierowcy indywidualni muszą się także liczyć z tym, że w śródmieściu ograniczono miejsca parkowania i najlepiej pozostawić auto poza centrum miasta.

Dokładne informacje na temat zmian ruchu w Olsztynie można znaleźć TUTAJ. Na portalu internetowym „Miejski Portal Bezpieczeństwa” zostały umieszczone szczegółowe mapki zmiany organizacji ruchu w Olsztynie. Kilkadziesiąt schematów przedstawia poszczególne części miasta i umożliwia zorientowania się w szlakach komunikacyjnych.

Poniżej zamieściliśmy mapę organizacji ruchu w śródmieściu Olsztyna, która obowiązuje od 8 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama