Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będzie Pan/Pani zadowolony/a...

W centrum Olsztyna trwa budowa linii tramwajowej. Roboty potrwają do jesieni.

Dziś zostały wprowadzone kolejne zmiany komunikacyjne - zamknięta jest ul. Płoskiego na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Witosa. Kolejne zmiany czekają mieszkańców Olsztyna już w najbliższy weekend - wówczas wprowadzone zostaną zmiany dotyczące komunikacji na ul. Sikorskiego.

- Tutaj roboty związane z budową linii tramwajowej nakładają się z robotami wzmacniającymi ulicę Sikorskiego i na nowo zagospodarowującymi ulicę Sikorskiego. Dzięki szansie na dodatkowe pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego na przebudowę ulicy Sikorskiego, chcemy jednocześnie z projektem tramwajowym wykonać te przebudowy w jednym roku i w jednym sezonie budowlanym - tłumaczy Andrzej Karwowski, odpowiedzialny w ratuszu za budowę linii tramwajowej.

Będzie Pan/Pani zadowolony/a...   Schemat zmian w ruchu od 10 marca Łukasz Czechyra /Foto Gość

14 marca planowane jest zamknięcie prawej jezdni ul. Sikorskiego (jadąc od centrum Olsztyna) i przekierowanie całego ruchu na lewą jezdnię, która na czas robót stanie się dwukierunkową.

Utrudnienie dotyczy praktycznie całej ul. Sikorskiego i na odcinku od ul. Pstrowskiego do ul. Wilczyńskiego.

Bez zmian pozostanie jedynie skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Synów Pułku (przy Galerii Warmińskiej), ale zamknięty zostanie wjazd w ul. Sikorskiego z ul. Obrońców Tobruku.

W ul. Sikorskiego będzie więc można więc wjechać (jadąc od centrum miasta) jedynie z budowanej jeszcze ul. Obiegowej.

- Ta organizacja ruchu praktycznie pozwala dojechać w każde miejsce przy ulicy Sikorskiego, nie zamykając całkowicie dojazdu. Jeżeli nie dojedziemy z jednej strony, to dojedziemy z drugiej - tłumaczy Marek Dębski z firmy Skanska.

Zakończenie wszystkich prac związanych z budową linii tramwajowej planowane jest na przełom października i listopada.  

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama