Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bezpieczni od zamętu

"Bezpieczni od wszelkiego zamętu" - to myśl przewodnia wielkopostnego skupienia, które przeżyli w ostatnim czasie członkowie Ruchu Rodzin Nazetańskich z archidiecezji warmińskiej i diecezji elbląskiej. Do Gietrzwałdu przyjechało około 70 osób.

Rekolekcje prowadził ks. Andrzej Kopczyński z diecezji warszawsko- praskiej.  -  Hasło tegorocznych ćwiczeń duchowych wyjęte z modlitwy odmawianej podczas każdej Mszy św. przez kapłana bezpośrednio po modlitwie "Ojcze nasz". W swoich konferencjach mówił o tym wielkim zamęcie, jaki panuje w ludzkich myślach i pragnieniach, w rodzinach i w naszym społeczeństwie – mówi rekolekcjonista. Podczas rekolekcji uczestnicy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, Mszy św. i słuchali wygłaszanych konferencji.

Wspólnoty RRN istnieją w archidiecezji warmińskiej od 17 lat. Obecnie należy do nich ponad 40 osób, które spotykają się przy olsztyńskich parafiach. – W Polsce Ruch Rodzin Nazaretańskich obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Przed nami są obchody tej rocznicy na Jasnej Górze. W naszej archidiecezji wspólnoty funkcjonują w następujących olsztyńskich parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa, Odkupiciela Człowieka, Matki Bożej Rodzicielki i Chrystusa Króla – wylicza ks. Andrzej Adamczyk, archidiecezjalny asystent RRN. Działalność poszczególnych grup polega na cotygodniowych spotkaniach, na których rozważa się treści dotyczących duchowości. Dwa razy do roku odbywają się także wspólne rekolekcje w Gietrzwałdzie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma