Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bisztynek. Cud na ołtarzu

W tym miejscu nabożeństwa pasyjne są szczególne, gdyż tu wydarzył się cud eucharystyczny.

19 i 20 marzec, godz. 9.00 - Siostry katarzynki wystawią w gimnazjum montaż słowno-muzyczny na temat swojej założycielki - bł. Reginy Protmann.

Spektakl ma charakter ewangelizacyjny i przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia bł. Reginy. Ks. Janusz Rybczyński, proboszcz parafii św. Macieja Apostoła, zachęca szczególnie młodych do uczestnictwa w rekolekcjach. -Jest to okazja od odnowy duchowej i zaczerpnięcia sił na nadchodzący czas - mówi. Siostry katarzynki prowadzą w Bisztynku Dom Opieki Społecznej dla dziewcząt z upośledzeniem umysłowym. Mają pod opieką ponad sto pań.

27 marzec, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami Bisztynka. Kult Męki Pana Jezusa jest szczególnie rozpowszechniony w tym mieście. W bocznym ołtarzu znajduje się krucyfiks, który przypomina wydarzenie zapisane w parafialnych księgach. W roku 1400 podczas Mszy św. kapłanowi, który wątpił w realną obecność Jezusa pod postacią chleba i wina, wylała się z kielicha krew na korporał. Dlatego świątynia jest dziś sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama