Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Niepełna Kortowiada

Tradycyjna parada studentów nie przejdzie ulicami Olsztyna podczas Kortowiady 2015.

Powodem takiej decyzji są trwające prace budowlane w centrum związane z budową linii tramwajowej.

Tradycyjna parada studentów przechodziła głównymi ulicami Olsztyna przez centrum do Kortowa, na kilka godzin skutecznie ograniczając ruch w śródmieściu.

Teraz ten ruch i tak jest mocno ograniczony przez prace budowlane, a parada skutecznie zablokowałaby miasto na kilka godzin. Parady więc nie będzie, choć samorząd studencki proponował alternatywne trasy parady, na te propozycje jednak nie zgodziły się władze miasta ani policja.

- Wrócimy z paradą w przyszłym roku, kiedy wszystkie prace w centrum będą skończone - zapewnia prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 

Tradycyjna parada wszystkich 17-u wydziałów UWM-u otwierała największe w Polsce juwenalia.

Każdy wydział przygotowywał na tę okazję specjalne koszulki i charakterystyczne dla wydziału gadżety. Samorząd zapewnia, że zaplanuje alternatywne dla parady atrakcje, jak choćby mini-parada alejkami Kortowa.

Kortowiada odbędzie się od 13 do 17 maja.

Zobacz, jak bawili się olsztyńscy studenci w 2013 roku - galeria TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma