Nowy numer 32/2022 Archiwum

Oratorium o męce Jezusa przejdź do galerii

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Olsztynie zespół Mocni w Wierze poprowadził muzyczną Drogę Krzyżową.

"Ślad losu" to współczesne oratorium prowadzące przez kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Powstało na początku lat 80. ub.w. w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Redemptorystów w Tuchowie koło Tarnowa. Jego autorami byli młodzi wówczas klerycy - Andrzej Wodka (słowa) i Wojciech Skroboszewski, Piotr Andrukiewicz i Krzysztof Dudek (muzyka). Jest to utwór wyjątkowy, bo choć powstał w ponurych latach stanu wojennego i miał odpowiadać na ówczesne potrzeby wspólnoty polskiego Kościoła, jego uniwersalność przekroczyła barierę czasu.

- Słowa i muzyka tworzą wyjątkową przestrzeń modlitwy, pozwalając uczestnikom na bliską obecność przy męce Jezusa. Stąd zapewne bierze się niezwykła popularność tego utworu - tłumaczą muzycy z zespołu Mocni w Wierze.

- Przeżycie wyjątkowe, teksty są niezwykle trafne i każdy może w nich dostrzec swoje własne problemy, a także problemy całej ludzkości. Drogę Krzyżową w tej formie przeżywa się całkowicie inaczej niż takie tradycyjne rozważania - mówiła po oratorium Katarzyna Dudzińska.

"Ślad losu" wykonywany jest od lat w wielu polskich miastach.  

Jeśli szukasz informacji o misteriach lub nabożeństwach wielkopostnych w swoim mieście i diecezji, zajrzyj do naszego informatora pasyjnego - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama