Nowy numer 2/2021 Archiwum

Werbiści zapraszają młodych

... do wzięcia udziału w konkursie misyjnym. Trwa on od 16 marca do 10 maja. Ogłoszenie wyników odbędzie się 30 maja w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii.

W ramach przygotowań do IV Krajowego Kongresu Misyjnego „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”, który ma się odbyć w tym roku, Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w II edycji konkursu misyjnego pod hasłem: „Gdy myślę misje...”. - Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży misyjną działalnością Kościoła. Tegoroczna problematyka ma służyć pogłębieniu wiedzy na temat pracy apostolskiej konkretnych misjonarzy, na określonych misjach. Nie bez znaczenia jest również sprawa rozwijania kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej oraz literackiej uczestników konkursu - mówi o. Wiesław Dudar .

Uczestnicy będą mogli pokazać, jak według nich wygląda praca na misjach, także napotykane tam trudności. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom konkursu pełną swobodę interpretacji tematu w zakresie wizji artystycznej, lecz praca musi bezpośrednio nawiązywać do tytułu konkursu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama