Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nadinspektor odchodzi

Pożegnanie nadinspektora Józefa Gdańskiego z Warmią i Mazurami.

W obecności wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa, prezydenta Olsztyna i szefów współpracujących z Policją służb, nadisnp. Józef Gdański złożył na ręce komendanta głównego policji obowiązki komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Podczas uroczystości Gdański podziękował wszystkim za współpracę.

W przemówieniach lokalni decydenci podkreślali otwartość ustępującego komendanta na człowieka i budowanie dobrego klimatu wokół Policji.

- Trzy lata kierowania warmińsko-mazurską Policją przez nadinsp. Józefa Gdańskiego, to dobre trzy lata zarówno dla policjantów, jak i samej instytucji. Nie o każdym komendancie można wydać takie świadectwo, a jeszcze rzadziej zdarza się, że pochlebną opinię wyraża Związek Zawodowy Policjantów - mówił kom. Sławomir Koniuszy, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Wspominał, iż początki urzędowania komendanta Gdańskiego nie należały do najłatwiejszych. Wówczas relacje kierownictwa warmińskiej policji z wojewódzką organizacją związkową były bardzo napięte.

- Dzisiaj nawet nikt już tego nie pamięta. Trzy lata dowiodły, że nawet najbardziej zaognione konflikty dawało się rozwiązywać, jeżeli obydwie strony rzeczywiście myślały o potrzebach służby i o interesie policjantów. Nadinspektor Gdański wniósł do tych relacji spokój, opanowanie potrafił też wytworzyć partnerski klimat w rozmowach, które nie zawsze należały do najłatwiejszych. Z punktu widzenia NSZZ Policjantów dobra współpraca długo będzie nosiła imię „Józef Gdański” - podkreślał kom. Koniuszy.

Decyzją komendanta głównego Policji obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie do czasu powołania nowego szefa warmińsko-mazurskiej Policji pełnić będzie mł. insp. Andrzej Zielonka, dotychczasowy zastępca KWP w Olsztynie.

Nadinspektor Józef Gdański, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z brutalnym traktowaniem przesłuchiwanych przez olsztyńskich policjantów, kilka dni temu podał się do dymisji. Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska podpisała raport o odejście ze stanowiska szefa warmińsko-mazurskiej policji Józefa Gdańskiego.

Przeczytaj także

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama