Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jechał pod prąd

Na drogach odnotowano 17 wypadków, 2 osoby zginęły, 22 zostały ranne.

Majowy weekend to zawsze wzmożony czas pracy policji. I tym razem na Warmii i Mazurach mieli oni sporo pracy.

Przez trzy dni policyjni wodniacy sprawdzali  trzeźwość osób pływających po mazurskich rzekach i jeziorach. W wyniku kontroli, na Jeziorze Mikołajskim, zatrzymano pijanego 30-latka, który pływał po akwenie łodzią  motorową. Mieszkaniec województwa mazowieckiego miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano również 20-letnią mieszkankę Sulejówka. Tłumaczyli się, że nie wiedzieli o zakazie pływania łodzią  motorową pod wpływem alkoholu.

Mrągowscy wodniacy przez trzy dni patrolowali rzekę Krutynię. Ich uwagę przykuło dziwne zachowanie kajakarza. Okazało się, że jest pijany. - Pamiętajmy o tym, że aby wypoczynek nad wodą był przyjemny i przede wszystkim bezpieczny, pamiętać należy o obowiązującej ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, która zabrania "prowadzenia w ruchu wodnym statku lub innego obiektu pływającego niebędącego pojazdem mechanicznym osobie znajdującej się w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości, po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego". Grozi za to kara grzywny do 5.000 zł – wyjaśnia rzecznik KWP  Policji w Olsztynie  Anna Fic.

Nietrzeźwość była również powodem dwóch utonięć. W Braniewie w Nowej Pasłęce utonął 58-letni mężczyzna. W Giżycku spacerujący brzegami jeziora dostrzegli pływające w wodzie ciało mężczyzny. Po wydobyciu ciała z jeziora okazało się, że zmarły to 33-latek z woj. mazowieckiego.

Również na warmińsko-mazurskich drogach odnotowano wzmożony ruch samochodów. Wielu turystów, korzystając z wolnych dni, przyjechało nad jeziora, by tu spędzić wolny czas.

Na drogach odnotowano 17 wypadków, 2 osoby zginęły, 22 zostały ranne. Miało miejsce 130 kolizji, zatrzymano ponad 50 nietrzeźwych kierowców.

Do tragicznego wypadku doszło na trasie Szczytno-Nowiny. - Kierująca vw polo 51-letnia mieszkanka Szczytna, na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania kia picanto, uderzyła tylnym zderzakiem w przód kia pacato. W wyniku czego kierujący tym autem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarowym volvo. W wyniku zderzenia samochodów zginął 59-letni mieszkaniec gminy Szczytno - wyjaśnia rzecznik.

Kolejne tragiczne wydarzenie miało miejsce na trasie Wojmiany-Woryny . Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym vw 35-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo. - Samochodem podróżowało trzech mężczyzn w wieku od 27-35 lat. Wszyscy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Niestety kierujący vw na skutek doznanych obrażeń zmarł - mówi Anna Fic.  

Policjanci z ruchu drogowego wczoraj w okolicach Bogaczewa zatrzymali osobowego hyundaia, którym kierował 32-letni Łukasz C. Mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, był pod wpływem alkoholu, a dodatkowo jechał drogą S7 „pod prąd”. - Badanie alkotestem dało wynik 2,5 promila alkoholu w organizmie. To kolejny pijany kierowca z majowego weekendu, który stanie teraz przed sądem. W sumie w regionie policjanci zatrzymali około 50 nietrzeźwych za kierownicą - mówi rzecznik KWP w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama