Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zaproszenie dla ministrantów

- Spodziewamy się około 4 tys. osób. Chodzi o całą służbę liturgiczną ołtarza. W tym roku zapraszamy także scholki parafialne - mówi ks. Bartłomiej Matczak, organizator pielgrzymki.

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Gietrzwałdu zbliża się wielkimi korkami. Już 13 czerwca, w sobotę na placu przy źródełku spotka się kilka tysięcy członków służby liturgicznej, którzy przyjadą, by w modlitwie i zabawie doświadczyć braterstwa i wymienić doświadczenia.

To już szósta z kolei taka inicjatywa. Chodzi o całą służbę liturgiczną ołtarza. Wiek nie ma znaczenia. Zaproszeni są także starsi ministranci. - Abp Józef Górzyński zachęca wszystkich księży do organizowania grup ministranckich na spotkanie w Gietrzwałdzie. Wiele parafii z całej Polski zapowiedziało swój udział, ale czekamy na dalsze zgłoszenia. Warto szybko przesyłać formularze, bo zostało niewiele czasu. Wystarczy podać liczbę ministrantów, opiekuna grupy, parafię i - jeśli to konieczne - zapotrzebowanie na nocleg – mówi ks. Bartłomiej Matczak.

Z inicjatywy Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Warmińskiej od Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli od Bożego Ciała, rusza nowenna w intencji pielgrzymów i organizatorów. Do tej modlitwy zaproszeni są wszyscy, nie tylko ministranci i lektorzy. Wystarczy począwszy od 4 czerwca, przez dziewięć dni odmawiać jedną wybraną tajemnicę różańca. Warto włączyć w tę inicjatywę całe rodziny a także grupy ministranckie wybierające się na pielgrzymkę. Do tej modlitwy już włączyło się wiele zgromadzeń zakonnych z naszej diecezji, a także wiele osób świeckich.

Informacje na temat pielgrzymki można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama