Nowy numer 42/2020 Archiwum

Droga mamo, drogi tato...

Kilka dni przed rozpoczęciem Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny do klientów Galerii Warmińskiej zwrócili się olsztyńscy artyści i przedszkolaki, żeby zachęcić ich do wzięcia udziału w całomiesięcznej inicjatywie.

W ramach zapowiedzi Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny zorganizowano w Galerii Warmińskiej występy artystyczne, które miały zwrócić uwagę na zbliżające się Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Były występy dorosłych i dzieci. Organizatorem byli aktorzy z Olsztyńskiego Teatru Lalek. W gmachu Galerii Warmińskiej wystąpiły różne zespoły muzyczne i soliści, między innymi Barbara Raduszkiewicz.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Świętej Rodziny. – Przyjęliśmy zaproszenie i przygotowaliśmy piosenki o rodzinie. Wystąpiło około 30 maluchów i wzbudzili wśród kupujących w Galerii Warmińskiej duże zainteresowanie – mówi Anna Rykowska, wicedyrektor przedszkola.

Maluchy od Świętej Rodziny wyśpiewały pięć piosenek. Wśród wykonywanych utworów były także warmińskie pieśni, którymi najmłodsi przywitali słuchaczy. Był też utwór opowiadający o tym, jak można na Warmii i Mazurach rodzinnie spędzić czas. Szczególne wzruszenie wywołała piosenka „Droga mamo, drogi tato – kocham was”.

W czasie występów przygotowano konkursy dla całych rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama