Nowy numer 7/2019 Archiwum

Kortowiada wystartowała

Kortowiada - największe juwenalia w naszym kraju rozpoczęte.

Święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego potrwa do niedzieli. Rozpoczęło się biegiem przełajowym, dziś w planie jeszcze mecz koszykówki na wózkach oraz wieczorne Silent Party, czyli niezwykła forma clubbingu, gdzie każdy uczestnik będzie miał możliwość wybrania najbardziej pasującej mu muzyki – wszyscy bowiem będą mieli na uszach słuchawki.

Jutro nastąpi oficjalne otwarcie Kortowiady i najbardziej charakterystyczny element olsztyńskich juwenaliów - parada wydziałów. Studenci wszystkich kierunków przemaszerują przez stolicę Warmii i Mazur w barwnym i głośnym korowodzie. Studenci ruszą ze Starego Miasta, by na stadionie AZS UWM przejąć klucze do miasta od prezydenta Olsztyna.

Kortowiada to nie tylko parada, ale również m.in. wybory Miss Wenus, pokazy tańca z ogniem, turniej gier komputerowych i konsolowych, błotny mecz czy bój wydziałów. To przede wszystkim koncerty - w piątkowy i sobotni wieczór na głównej scenie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, O.S.T.R., Mrozu, Dubioza Kolektiv, Jelonek i Kamil Bednarek.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL