Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Parafia odda część gruntu

Od kilku miesięcy trwał spór między parafią św. Jakuba w Olsztynie a władzami miasta.

Te chciały odebrać parafii część gruntów znajdujących się obok wyremontowanego i oddanego do użytku Centrum św. Jakuba. W planach władze miały utworzenie w tym miejscu szlaku pieszo-rowerowego, który łączyłby park Centralny z parkiem Podzamcze.

Na takie rozwiązanie nie godził się proboszcz ks. Andrzej Lesiński. Chciał bowiem ogrodzić plac, by w ten sposób poprawić bezpieczeństwo przebywających w centrum gości.

Po długim konsultacjach obie strony doszły do porozumienia. Parafia odda miastu część skarpy, w zamian otrzymując miejski grunt znajdujący się po prawej stronie Centrum św. Jakuba.

Władze Olsztyna będą musiały przygotować zmianę planów zabudowania obu terenów. Dzięki temu będzie mógł powstać planowany szlak, a centrum ogrodzone.

Z deklaracji władz Olsztyna wynika, iż formalne kwestie zostaną uporządkowane do końca lipca, kiedy konkatedra św. Jakuba obchodzić będzie jubileusz 700-lecia chrystianizacji Olsztyna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma