Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nowe prawo już działa

Nowe przepisy, które weszły w życie wczoraj (poniedziałek, 18 maja) przewidują m.in. że w przypadku przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h kierowca straci prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali już wczoraj 3 kierowców, którzy naruszyli nowe przepisy.

Pierwszy kierowca w Rogóżu jechał z prędkością 103 km/h, kolejny w miejscowości Żurawiec na odcinku z ograniczeniem do 40km/h jechał 97km/h. Obydwaj otrzymali mandaty w wysokości 500zł oraz 10 punktów karnych. Kolejny kierowca, który jechał 91km/h przy ograniczeniu do 40m/h nie przyjął mandatu i policjanci sporządzili wobec niego wniosek do sądu.

W świetle nowych przepisów cała trójka straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Stosując nowe przepisy przy przekroczeniu dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym kontrolujący policjant może bezpośrednio odebrać prawo jazdy kierującemu. Jeśli ten w dalszym ciągu będzie jeździł samochodem, okres 3 miesięcy zostanie przedłużony do pół roku. Jeśli mimo to kierowca będzie dalej prowadził pojazdy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem, a odzyskanie prawa jazdy będzie wymagało ponownego zdania egzaminu na prawo jazdy.

Nowe przepisy zaostrzają kary również dla kierowców, którzy jadą na tzw. podwójnym gazie oraz dla tych, którzy przewożą w samochodzie większą liczbę osób niż to wynika z danych z w dowodzie rejestracyjnym. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama