Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nowy sprzęt i nowe przepisy

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął nowelizację ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która zakłada świadczenia za uszczerbek na zdrowiu również dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do tej pory prawo strażacy ochotnicy nie mieli prawa do świadczeń zdrowotnych jeśli odnieśli uszczerbek na zdrowiu w trakcie działań ratowniczych czy ćwiczeń, takie prawo przysługiwało jedynie strażakom zawodowym z Państwowej Straży Pożarnej. Od teraz również strażacy z OSP będą mieli zagwarantowane świadczenia lekarskie i rehabilitacyjne.

W tej sprawie w Ośrodku Szkolenia PSP w Olsztynie odbył się briefing prasowy wicemarszałka województwa Jacka Protasa, prezesa zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na Warmii i Mazurach. Podkreślił on, że w tych długo oczekiwanych zmianach swój udział mają także strażacy-ochotnicy z Warmii i Mazur, którzy od dłuższego czasu postulowali wprowadzenie tych przepisów.

Podczas spotkania strażacy z OSP otrzymali również nowy sprzęt - 20 nowoczesnych motopomp.

Na Warmii i Mazurach działają 553 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, w których działa 18 tys. strażaków ochotniczych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma