Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowy sprzęt i nowe przepisy

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął nowelizację ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która zakłada świadczenia za uszczerbek na zdrowiu również dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do tej pory prawo strażacy ochotnicy nie mieli prawa do świadczeń zdrowotnych jeśli odnieśli uszczerbek na zdrowiu w trakcie działań ratowniczych czy ćwiczeń, takie prawo przysługiwało jedynie strażakom zawodowym z Państwowej Straży Pożarnej. Od teraz również strażacy z OSP będą mieli zagwarantowane świadczenia lekarskie i rehabilitacyjne.

W tej sprawie w Ośrodku Szkolenia PSP w Olsztynie odbył się briefing prasowy wicemarszałka województwa Jacka Protasa, prezesa zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na Warmii i Mazurach. Podkreślił on, że w tych długo oczekiwanych zmianach swój udział mają także strażacy-ochotnicy z Warmii i Mazur, którzy od dłuższego czasu postulowali wprowadzenie tych przepisów.

Podczas spotkania strażacy z OSP otrzymali również nowy sprzęt - 20 nowoczesnych motopomp.

Na Warmii i Mazurach działają 553 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, w których działa 18 tys. strażaków ochotniczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama