Nowy numer 43/2020 Archiwum

Firmowy Duch Święty

Już za dwa tygodnie w Olsztynie odbędą się rekolekcje charyzmatyczne z o. Johnem Bashoborą.

Limit miejsc dawno wyczerpany, napięty plan, charyzmatyczny prowadzący - wielkie rzeczy będą się działy w stolicy Warmii i Mazur od 8 do 10 czerwca. Właśnie wtedy w HWS Urania odbędą się rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, charyzmatycznym kapłanem z Ugandy. W rekolekcjach w Olsztynie weźmie udział ponad 2 tys. osób. Dla kilkudziesięciu z nich będą to rekolekcje „służbowe” - miejsca dla swoich pracowników wykupił właściciel firmy.

Nie jest to oczywiście żaden obowiązek, polecenie służbowe czy jakikolwiek wymóg do otrzymania awansu czy premii. Właściciel, który che zachować anonimowość, daje po prostu szansę swoim podwładnym na spotkanie żywego Boga. - Duch Święty wieje kędy chce, każdy ma swoją drogę do Boga, jest na innym etapie tej swojej drogi. My naszym pracownikom, którzy w zasadzie są naszymi przyjaciółmi, przekazujemy po prostu zaproszenie od Pana Boga. Jeśli chcą, mogą je przyjąć. To byłoby najgorsze, gdyby jechali dlatego, że myśleliby, że szefowie tego oczekują. To musi być potrzeba duszy, otwartość serca. Tylko wtedy jest szansa na bliskie spotkanie z Bogiem - mówi manager.

To nie pierwsza taka inicjatywa w tej firmie - tradycją na spotkaniach zarządu jest podzielenie czasu na sprawy biznesowe i sprawy duchowe. Podobnie wyjazdy integracyjne - na wspólne rekolekcje. - Dążymy do tego, by w pracy tworzyć nie tylko zespół, ale i wspólnotę. Praca wspólna zaspokaja pewne potrzeby, ale można też przecież nawiązać głębsze relacje. Nasze wzajemne spotkania w pracy nie polegają tylko na tym, by wytworzyć jakiś nowy produkt czy zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Chodzi też o zbliżenie się do siebie, jesteśmy sobą zainteresowani, rozmawiamy jak się komu żyje, jakie ma problemy czy radości - opowiada Andrzej Gętek z olsztyńskiej firmy. - Pracownicy raczej sami takich wyjazdów nie proponują, ale kiedy pojawia się z naszej strony oferta to z niej korzystają. Bywa, że ludzie krępują się czy wstydzą okazywać swoje uczucia czy potrzeby religijne, dlatego trzeba wyjść naprzeciw, pokazać możliwość - tłumaczy manager. Z takiej okazji rekolekcji z o. Bashoborą skorzysta z samego Olsztyna kilkadziesiąt osób.

Więcej o niezwykłych tradycjach w olsztyńskiej firmie przeczytasz w numerze 22. Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama