Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zostań pielgrzymem

Organizatorzy Pieszych Warmińskich Pielgrzymek do Ostrej Bramy i na Jasną Górę zapraszają wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak do duchowego pielgrzymowania.

Duchowym Pielgrzymem może zostać każdy, kto pragnie w czasie trwania pielgrzymki poświęci czas na modlitwę w intencji pątników idących do Wilna w dniach 6-16 lipca oraz na Jasną Górę w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.

Osoba taka zobowiązuje się każdego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjmuje Komunię Świętą. Jeśli nie ma możliwości uczestniczenia we Eucharystii, nawiedza kościół lub odmawia dowolną modlitwę przed obrazem Matki Bożej. Kolejnym wyrazem solidarności z pielgrzymami jest odmawianie każdego dnia dziesiątka Różańca Świętego w intencji pielgrzymów zmierzających do Ostrej Bramy lub na Jasną Górę. Organizatorzy proszą o wyznaczenia także każdego dnia konkretnej intencji modlitewnej i wybrania w tym celu dowolnego wyrzeczenie. Ostatnim zadaniem jest odmawianie Modlitwy Duchowego Pielgrzyma.

Zgłoszenia można kierować telefonicznie - tel. 693244585; listownie: ks. Jarosław Dobrzeniecki, ul. Barcza 2, 10-685 Olsztyn z dopiskiem „Duchowy Pielgrzym”. Przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz intencję, którą polecamy modlitwie pielgrzymów.

Modlitwa Pielgrzyma Duchowego
Maryjo, Matko Boża, w Twoim Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Jestem razem z tymi pątnikami, którzy zmierzają ku Ostrej Bramie/Jasnej Górze, aby spotkać się z Tobą w kaplicy Cudownego Wizerunku. Ten dzisiejszy dzień ofiaruję w intencji (wymień intencję).Oddaję Ci, Matko, moje radości i troski, spotkania i rozmowy, wszystkie pragnienia i dobre uczynki. Proszę Cię, Maryjo, bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie nieustannie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do domu Naszego Ojca. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama