Nowy numer 43/2020 Archiwum

Radosny dzień dla archidiecezji przejdź do galerii

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie abp Józef Górzyński udzielił świeceń diakonatu 7 alumnom WSD „Hosianum”.

- Przyjmij Chrystusową Ewangelię, której głosicielem się stałeś; wierz w to co będziesz czytać, nauczaj tego, w co uwierzysz, i pełnij to, czego będziesz nauczać - takie słowa usłyszało dziś 7 alumnów WSD MW Hosianum, którzy przyjęli świecenia diakonatu.

W Piśmie Świętym czytamy, że diakoni byli mężami cieszącymi się dobrą sławą, pełni Ducha i mądrości. W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie święceń udzielił abp Józef Górzyński. - To jeden z najszczęśliwszych dni dla diecezji. Siedmiu, niczym w Dziejach Apostolskich - siedmiu dobrych diakonów do posługi w Kościele ludowi Bożemu. Diakoni wchodzą w posługę i podejmują zadania w imieniu Chrystusa, są posłani do służenia - powiedział na początku liturgii abp Górzyński.

Na zakończenie nowo wyświeceni diakoni podziękowali rodzicom i seminaryjnym opiekunom. - Bez tego środowiska wiary rodziców, najbliższych, proboszczów i kapłanów, którzy dają świadectwo kapłańskiego życia, takie powołania się nie rodzą. Oczywiście to Chrystus powołuje, ale trzeba jeszcze to powołanie usłyszeć - zaznaczył abp Górzyński. Przypomniał również, że diakonów nie można zostawić samych - wszyscy jesteśmy za nich odpowiedzialni. - Oni chcą być jak najlepszymi sługami Chrystusa, ale pomóżmy im wypełnić to szczerze podejmowane zadanie przez utrzymanie tego środowiska wiary i gorącą modlitwę - powiedział na zakończenie abp Józef.

Wyświeceni diakoni:

  • Łukasz Karol Bardyszewski (parafia Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku Welskim)
  • Janusz Gajdowski (parafia św. Jana Ew. i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach)
  • Paweł Grzesiak (parafia św. Katarzyny w Braniewie)
  • Rafał Kociński (parafia w Łankiejmach)
  • Paweł Mórawski (parafia Ostrowite)
  • Grzegorz Oleksik (parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie)
  • Andrzej Semerak (parafia Frączki)  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama