Nowy numer 33/2018 Archiwum

Odkryto 20 szkieletów

Znaleźli je robotnicy w trakcie budowy trakcji tramwajowych w Olsztynie. Prace odbywają się na terenie, na którym znajdował się cmentarz, zamknięty 100 lat temu.

Odkrycia dokonano w okolicach ratusza w Olsztynie. Szczątki ekshumowano i zostaną przeniesione na jeden z olsztyńskich cmentarzy.

Odnaleziono także warmiński czepek, w którym pochowano mieszkankę Olsztyna. Przedstawiciel firmy prowadzącej prace budowlane stwierdził w jednym z medialnych wywiadów, że jeszcze przed rozpoczęciem prac wiedzieli o istnieniu w tym miejscu cmentarza. Pierwszy raz natrafiono na jego pozostałości w kwietniu. Okres jego działana datuje się na XV-XIX w.

Kwietniowe odkrywki ukazały szczątki w tak zwanym układzie anatomicznym, czyli odkryto je w takim kształcie, jak zostały pochowane. Wśród nich były także szczątki dzieci. Znaleziono również pamiątki osobiste, takie jak krzyżyki czy medaliki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma