Nowy numer 2/2021 Archiwum

Doceńmy miłość

– Gdzie jest dla dzieci najlepsze miejsce pobytu? Tam, gdzie dostają w nieograniczonej ilości witaminę M – mówił Marek Michalak.

WPieckach odbyło się zakończenie XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W ciągu miesiąca w naszym regionie odbyło się ponad tysiąc imprez w ramach tej inicjatywy. – „Rodzina drogowskazem życia” – te słowa były bardzo często wypowiadane podczas Dni Rodziny.

Chcieliśmy tym hasłem powiedzieć, że rodzina jest naturalnym środowiskiem każdego człowieka, środowiskiem, które przygotowuje do życia. Tam zdobywa się niezbędne wartości, uczy się posługiwania tymi wartościami – podsumowuje Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący Rady ds. Rodzin województwa warmińsko-mazurskiego. W imprezie wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych i organizacji wspomagających na co dzień rodziny. – Zorganizowaliśmy wiele festynów i spotkań, modliliśmy się. Na dzisiejszym festynie wspólnie spędziliśmy czas: samorządowcy, seniorzy i dzieci. Myślę, że te dni pozostawią w nas pozytywne myślenie i nastawienie do innych, że docenimy miłość rodzinną – mówi Teresa Nowacka, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach. Na zakończeniu Dni Rodziny obecny był rzecznik praw dziecka Marek Michalak. – Cieszy mnie, gdy patrzę na dane statystyczne, że liczba dzieci zabezpieczonych poza rodziną biologiczną spadła o prawie 17 tysięcy. Powołani asystenci rodziny wspierają mamę i tatę, pomagają im podnieść kompetencje rodzicielskie – wymienia rzecznik. – To wydarzenie, które pokazuje, że warto mówić o rodzinie, że jest taka potrzeba. W te dni spotykaliśmy się nie tylko na festynach i różnych konkursach. Były również konferencje, sympozja i seminaria. Zależy nam bowiem na tym, aby pokazywać i dobre strony, i zagrożenia, z którymi muszą zmagać się rodziny – dodaje Wiesława Przybysz. A co o rodzinie sądzą najmłodsi goście festynu, przedszkolaki z Piecek? – Rodzina jest bardzo ważna. Bo jest taka, że wszyscy są w otoczeniu jednym i rodzice kochają dzieci – mówi Oliwier. – O rodzinę trzeba dbać – dodaje Grześ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama