Kajetan Rajski, autor dwóch tomów "Wilcząt" - rozmów z dziećmi Żołnierzy Wyklętych, spotkał się z czytelnikami w Ostródzie oraz Olsztynie.
W stolicy Warmii i Mazur spotkanie odbyło się w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II, natomiast w Ostródzie spotkanie zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Ostródzie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie.
Kilkadziesiąt zgromadzonych osób wysłuchało wykładu na temat prześladowań dzieci żołnierzy wyklętych, który był przetykany prawdziwymi historiami, często mrożącymi krew w żyłach.
- Jak to możliwe, że 26 lat po upadku komunizmu w Polsce niektórzy ludzie boją się wrócić do swoich prawdziwych nazwisk? Jak to możliwe, że lękają się opowiadać o swoich rodzicach, myśląc o tym, że może ich dosięgnąć zemsta potomków tych, którzy ich rodziny prześladowali? - na te pytania odpowiadał w swoim wykładzie młody historyk z Krakowa.
- Największy podziw wzbudziła we mnie doskonała znajomość tematyki żołnierzy wyklętych, biegłość w poruszaniu się po zawiłych strukturach organizacyjnych podziemnego wojska - mówi Piotr Patejuk. Podkreśla, że podczas spotkania niezwykła była absolutna cisza, która wskazywała, że tematy poruszane przez autora są ważne i konieczne do dalszego zgłębiania. - To wielkie szczęście, że są tak pokorni i pracowici historycy, którzy potrafią siebie ukryć za tematem, który zgłębiając, pozostawiając czytelnika sam na sam z tragiczną historią - mówi Patejuk.
Podczas spotkania można było kupić książki Kajetana Rajskiego, nie tylko te promowane, ale również starsze pozycje, których autor w swoim dorobku ma już kilkanaście.