Nowy numer 3/2019 Archiwum

Muzykoterapia w świątyni przejdź do galerii

W sanktuarium w Głotowie odbył się koncert Pro Musica Antiqua.

Ideą letnich koncertów Pro Musica Antiqua organizowanych od 1993 roku jest przedstawianie najbardziej wartościowych utworów kameralnych w obiektach zabytkowych: pałacach, zamkach i kościołach regionu. Koncerty odbywają się w ramach programu „Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur”.

- To pewna forma muzykoterapii. Chcemy, żeby słuchacze zatrzymali się, zanurzyli w muzykę kameralną w pięknych zabytkach, docenili również ich piękno - tłumaczy Leszek Szarzyński, założyciel i kierownik zespołu. Jak mówi, już 23. rok zespół pielgrzymuje po zabytkach Warmii i Mazurach - często są to małe miejscowości i wsie, których mieszkańcy są na ogół pozbawieni na miejscu kontaktu z muzyką kameralną.

Jak przyznają muzycy, Pro Musica Antiqua to nie tylko zespół kameralny, ale przede wszystkim idea, która spaja artystów we wspólnym wypełnieniu przesłania, którego istotą jest przedstawienie najbardziej wartościowych utworów dawnych i współczesnych kompozytorów

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy