Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → Miłosierdzia ciągle mi trzeba

Miłosierdzia ciągle mi trzeba przejdź do galerii

Wyruszyła XXV Warmińska Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy.

 
Tegorocznemu pielgrzymowaniu przyświecają słowa Jezusa, zaczerpnięte z błogosławieństw: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Tegorocznemu pielgrzymowaniu przyświecają słowa Jezusa, zaczerpnięte z błogosławieństw: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. - I głębię tego błogosławieństwa staramy się dotknąć, poznać, poczuć w sercach, coraz czystszych, z każdym kilometrem przemierzanej drogi - mówi kierownik pielgrzymki ks. Jarosław Dobrzeniecki. - Ale w rozważaniach wracamy również do minionych Światowych Dni Młodzieży. Każda konferencja przybliża konkretne spotkanie ojca świętego z młodymi. Także nawiązujemy do rocznicy chrztu Polski - dodaje ks. Jarosław.

W pielgrzymce bierze udział prawie 150 osób. - Najmłodsza osoba ma jedenaście lat, najstarsza ponad osiemdziesiąt. Tworzymy więc wielopokoleniową wspólnotę - stwierdza kierownik pielgrzymki.

Pani Agnieszka pierwszy raz do Wilna poszła dziesięć lat temu. - Kończyłam wówczas 50 lat i miałam pomysł, żeby zrobić coś zupełnie innego, czego nigdy w życiu nie robiłam. Tak postanowiłam pójść na pielgrzymkę do Ostrej Bramy. Dlaczego? Zrozumiałam to po drodze. Matka Boża Miłosierdzia… Wzruszyłam się, bo miłosierdzie było mi wówczas bardzo potrzebne - wspomina. Dziś, kiedy pielgrzymuje, przypomina sobie to, co było dziesięć lat temu.

- Dlaczego dziś idę? Bo Bożego Miłosierdzia ciągle mi trzeba. A wiem, że Maryja jest w stanie wszystko załatwić - uśmiecha się. Pani Agnieszka jest lekarzem psychiatrą. Na co dzień widzi wiele cierpienia. Zmaga się z problemami ludzi. - A intencje? Ciągle te same, co przed laty. Ale też ich przybywa. Przybywa ludzi, przybywa intencji, choćby za sprawą mojej pracy zawodowej. Jestem wśród ludzi… Oni, gdzieś tam ze mną, pielgrzymują. Trzeba iść, żeby to poczuć - dodaje.

W grupie pielgrzymów są nie tylko Polacy. Okazuje się, że idą również Niemcy. Wśród nich Helmut. - Trzeci raz idę do Matki Boskiej, do Ostrej Bramy. Chrześcijaninem się jest, ale przez to, że się idzie, pogłębia się wiarę - mówi. O pielgrzymce dowiedział się od znajomej ze wsi, gdzie mieszka. - Bardzo mnie to zaciekawiło. I spróbowałem. Na pewno nie jestem ostatni raz. A kiedy już dochodzi się do Ostrej Bramy, czuje się radość, trudno mi to opisać, wiara nas do jednego celu prowadzi - wyznaje.

Pielgrzymi dotrą do Wilna 15 lipca. O 16.00 będą uczestniczyć we Mszy św. w Ostrej Bramie. 16 lipca o 8.00 odbędzie się Eucharystia w katedrze św. Kazimierza, o 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. O 13.00 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa na wileńskiej Kalwarii.

« ‹ 1 › »
XXV Warmińska Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy

WIARA.PL DODANE 07.07.2015 AKTUALIZACJA 07.07.2015

XXV Warmińska Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy

​Tegorocznemu pielgrzymowaniu przyświecają słowa Jezusa, zaczerpnięte z błogosławieństw: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. - I głębię tego błogosławieństwa staramy się dotknąć, poznać, poczuć w sercach, coraz czystszych, z każdym kilometrem przemierzanej drogi - mówi kierownik pielgrzymki ks. Jarosław Dobrzeniecki. Zdjęcia: Krzysztof Kozłowski /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Kozłowski

|

GOSC.PL

publikacja 07.07.2015 09:06

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ARCHIDIECEZJA WARMIŃSKA
  • KĘTRZYN
  • OSTRA BRAMA
  • PIELGRZYMKA
  • WILNO

Polecane w subskrypcji

  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X