Nowy numer 3/2019 Archiwum

Spotkanie po latach

O wielu lat bp Józef pracuje w dalekim kraju. Od kilku miesięcy zarządza największą diecezją w Papui - Nowej Gwinei.

Kilka miesięcy temu na Warmię i Mazury dotarła wiadomość z odległej Papui - Nowej Gwinei, że o. Roszyński, werbista pochodzący z okolic Nidzicy, został biskupem. W ostatnią niedzielę w kościele w Łynie odprawił Mszę św., na której zgromadziła się jego rodzina, znajomi i parafianie.

- Bardzo się cieszę, że w pierwsza niedzielę mojego pobytu w Polsce przyjechałem do Łyny, która jest bardzo bliska mojemu sercu, bo tu zostałem ochrzczony. Z rodziną mieszkaliśmy nieopodal, w Radominie. Mój brat opowiadał mi, że jeden z kolegów, kiedy dowiedział się o mojej nominacji biskupiej, powiedział: „Co? Chłopak z Radomina został biskupem!”. Dla mnie jest też wciąż coś niezwykłego – mówił bp Józef Roszyński.

Diecezja Wewak, którą zarządza bp Józef, jest największa w Papui - Nowej Gwinei. W jej skład wchodzi 45 parafii, z których cześć znajduje się na wyspach, na Pacyfiku. Połowa wspólnot nie ma na miejscu rezydującego kapłana. Podczas spotkania bp Józef dzielił się doświadczeniem pracy misyjnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy