Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowy ośrodek rekolekcyjny na Warmii

Funkcjonujący od kilku lat Dom Pielgrzyma trafił pod opiekę wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Planowane są rekolekcje dla grup religijnych oraz ignacjańskie i karmelitańskie.

– Napisałem pismo do abp. Wojciech Ziemby, w którym zaproponowałem zagospodarowanie Domu Pielgrzyma w Lidzbarku Warmińskim do formacji prowadzonej przez naszą wspólnotę. Chodziło o propozycję dla całej archidiecezji warmińskiej. I po jakimś czasie dostałem dekret kierujący mnie do tego domu, w celu zorganizowania formacji rozwijania Szkoły Nowej Ewangelizacji na terenie Warmii – wyjaśnia ks. Karol Krukowski.

Członkowie wspólnoty przyjęli wiadomość o nowej siedzibie z radością. – Bardzo się ucieszyliśmy, że będziemy mieli taki dom. Organizowanie rekolekcji do tej pory było uzależnione od terminarzy i cenników innych ośrodków. Trudno było nieraz ułożyć konkretny plan formacyjny. Oczywiście, przejmujemy też odpowiedzialność za funkcjonowanie domu i wiele prac spadnie na nas. Ale zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak to jest nic w porównaniu z tym, że będziemy mieli swoje miejsce. Zresztą mamy różne diakonie i to będzie jedna z nich. Warunki tam istniejące bardzo nam odpowiadają i pasują do różnych form naszej działalności – mówi Katarzyna Ostaszewska.

Członkowie wspólnoty planują już swoje spotkania formacyjne w Lidzbarku Warmińskim. Planowane są jednak także rekolekcje ignacjańskie, karmelitańskie, dla małżeństw i młodzieży, a nawet dla Kół Różańcowych. Zaproszenie jest również skierowane do osób indywidualnych, które chciałyby spędzić czas na refleksji i wypoczynków. Obok budynków jest piękny ogród i widok na przepływającą nieopodal rzekę Łynę.

Plany działalności ośrodka nie ograniczają się jednak tylko do domu formacyjnego, ale mają polegać na wyjściu do warmińskich parafii. Już teraz spływają zaproszenia z różnych parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama