Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wakacyjne medytacje

Wszystko zaczęło się od zeszłorocznego jubileuszu 25. rocznicy powstania parafii. - Chcieliśmy wtedy specjalnie przygotować się duchowo do tej uroczystości. Oczywiście, było przygotowanie festynu i wielu atrakcji z tej okazji, ale stwierdziłem, że potrzeba czegoś więcej - mówi ks. Tomasz Szałanda, proboszcz ze Stawigudy.

W tym roku do Stawigudy z misją głoszenia nauk zawitał ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik warmińskich pieszych pielgrzymek. Razem z nim zjawił się także zespół muzyczny, który prowadził śpiewy podczas nabożeństw. Ćwiczenia duchowe łączyły się z pytaniem: „Czy jako uczniowie Chrystusa jesteśmy świadkami Jego nauki?”. Odpowiedzi na to pytanie każdy uczestnik musiał udzielić sobie podczas indywidualnej modlitwy. Służyły temu adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Choć nie było już tak wielkich tłumów jak podczas jubileuszowych rekolekcji, jednak wiele osób skorzystało z duszpasterskiej oferty. Przez trzy dni wieczorami chętni spotykali się na wspólnych nabożeństwach. – Sądzę, że będziemy kontynuować w przyszłych latach to przedsięwzięcie. Skierowane jest ono zresztą nie tylko do moich parafian, ale także do osób wypoczywających w okolicy – mówi ks. Szałanda.

– Jestem turystką i spędzam swoje wakacje nad tutejszymi jeziorami, ale z chęcią przyjechałam na Mszę św. Wypoczywamy na łonie natury – w spokoju i takiej trochę sielankowej atmosferze. Dopełnieniem wszystkiego są te rekolekcje. Interesujące kazania, spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu – to wszystko pomaga odnowić siły, które będą przecież tak bardzo potrzebne po powrocie do domu – przyznaje Anna z Poznania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama